Na��tavam...

Ramenný kĺb

1. Hrávam hokej a pred rokom mi vyskočilo rameno. Napravili mi ho až na pohotovosti. Nasadili mi fixačný obväz na 4 týždne. Potom som rehabilitoval a po 6 mesiacoch mi rameno opät vyskočilo. Bojím sa chodiť do súbojov, aby sa situácia neopakovala.

Sportclinic: Luxácia , vyskočenie alebo vykĺbenie ramena je velmi častý problém, najmä u mladých hokejistov. Ak vznikne vo veku do 25 rokov života, do jedného roku od úrazu dochádza v 90% ku recidíve - opakovanej luxácii. Poraďte sa s špecialistom o vhodnej liečbe „instability ramenného klbu“.

2. Padol som z bicykla na rameno. Pocítil som náhlu bolesť. Nevedel som rameno zdvihnút. Náš lekár ma vyšetril a dal mi lieky a maste. Stav sa mi zlepšil, bolesť skoro ustúpila, ale neviem dvihnút rameno nad hlavu a mám ho slabšie ako druhé.Mám len rehabilitovat alebo to chce len „čas?“

Sportclinic: Pádom na vystretú hornú končatinu dochádza často ku poraneniam tzv . “rotátorovej manžety“. Ide o skupinu svalov, ktorá obopína remenný klb a napomáha jeho rotácii a dvíhaniu nahor. Pri jej poškodení vzniká tzv. „impingement syndróm “, ktorý sa prejavuje limitáciou hybnosti a bolestou ramena. Konzultujte vašeho špecialistu.

Certifikát
Certos
Naši partneri
SZĽHDôveraUnionVŠZPSportWell