Na��tavam...

Achillova šľacha

1. Športujem len príležitostne. Pred rokom sme mali firemné športové hry. Hrali sme futbal a ja som si roztrhol „achilovku“. Zobrali ma do nemocnice a následne ma aj operovali. Šlachu mi zašili. Potom som mal 8 týždňov „tažkú“ sádru. Ochabli mi svaly a doteraz mám nohu oslabenú. Môj priateľ mal podobný problém, ale hneď po operácii chodil v špeciálnej topánke, skôr rehabilitoval a dnes sa cíti lepšie ako ja.

Sportclinic: Úrazy achillovej šlachy sú veľmi časté najmä u príležitostných športovcov nad 40 rokov. Moderné diagnostické a terapeutické metódy umožnujú pacientovi skorú mobilizáciu a dostupovanie v tzv. “chodiacej ortéze“. Váš priatel bol liečený modernejšími metódami, ktoré zabraňujú výraznému ochabnutiu svalstva a funkcie priľahlých kĺbov.

2.  Rád rekreačne behávam, avšak cca 1 rok pocitujem chronickú bolesť v oblasti úponu achillovej šľachy na pätovú kosť. Povedali mi, že mám zápal a výrastky. Absolvoval som množstvo rehabilitácií aj obstreky.Stav sa však len mierne zlepšil. Dá sa to liečiť operačne?. Nechcel by som sa behania vzdať.

Sportclinic: Bolesti achillovej šľachy sú často predzvesťou jej roztrhnutia. Výrastok na pätovej kosti tlačí na šľachu a spôsobuje jej zápal a bolesť. Zároveň sústavne šľachu mechanicky irituje a oslabuje jej štruktúru. Po dôkladnej diagnostike sa realizuje artroskopické odstránenie výrastku, čím sa znižuje bolesť a riziko roztrhnutia achillovej šľachy.

Certifikát
Certos
Naši partneri
SZĽHDôveraUnionVŠZPSportWell