Na��tavam...
Marec
13

Dominika Cibulková iba pár minút po operácii

Dominika Cibulková iba pár minút po operácii a úsmev na tvári jej nechýbaLekár Ján Grauzel jej z achilovky odstránil centimetrový výrastok. Pred zákrokom ešte stihli naživo aj pôrod jej najlepšej kamarátky!

Zákrok trval hodinu

„Operácia prebehla bez problémov. Odstránili sme jej pätový výrastok spôsobom jemnej frézky, ktorý jej spôsoboval tlak na achilovku a bol tam aj zápal. Výrastok mal asi centimeter,“ informoval lekár Ján Grauzel, ktorý zhruba tri hodiny po zákroku prepustil Cibulkovú z kliniky domov.

? Dominika, ako sa cítite tesne po operácii?

- Všetko prebehlo bez problémov. Trošku som po zákroku cítila tlak v nohe, ale hneď som dostala tabletky proti bolesti. Bola som v dobrých rukách, všetkých tu poznám.

? Nebola ste nervózna?

- Deň pred zákrokom som si doma hovorila, že, bože, veď ma to tak nebolí, že by som ešte mohla počkať. Bola to moja prvá operácia, jasné, že obavy som trošku mala, ale potom ma to prešlo. Pamätám si, ako mi sestrička dala injekciu, začala som sa strašne smiať a potom si už spomínam iba na to, ako ma zobudili a hovorila som im, že nech ma nechajú, že chcem ešte spať (smiech).

? Už ste hovorili s lekárom Grauzelom, ktorý vás operoval?

- Áno, povedal mi: „Dominika, výrastok bol naozaj veľký, dobre, že sme to odstránili.“

? Čo vás teraz čaká?

- Dva týždne budem mať ortézu a potom môžem pomaly začať s rehabilitáciou. Šesť týždňov budem bez pohybu a až potom začnem s tréningom.

? Koľko si od tenisu oddýchnete?

- Ak všetko pôjde podľa plánu, tak už 8. júna by som chcela štartovať na turnaji v Holandsku.
? Je pravda, že pred zákrokom ste sa stali čerstvou krstnou mamou?

- Áno, bola som osobne pri pôrode mojej najlepšej kamarátky Brony Borovičkej. Narodil sa jej synček Miško a som krstnou mamou.

? Čo vravíte na náhradnú topánku, ktorú ste vyfasovali?

- Sú aj krajšie (smiech). Ale dva týždne v nej chodiť vydržím.

? Na začiatku mája je hokejový šampionát v Česku. Pôjdete sa pozrieť?

- Hoci som veľká fanúšička, vtedy už budem trénovať, takže asi osobne tam nepôjdem.

 zdroj: www.cas.sk